דבר הנשיאה לסגל

דבר נשיאת המכללה לפתיחת שנה"ל תשפ"ב

פרופסור לאה קוזמינסקי נשיאת המכללה
פרופסור לאה קוזמינסקי נשיאת המכללה

לעמיתי ולעמיתותי, הסגל האקדמי והמנהלי של מכללת קיי, שלום רב,

 

אנחנו בפתחה של שנת לימודים חדשה, ועדיין בצלה של מגפת הקורונה. גם השנה נצטרך לתמרן בין פעילות מרחוק לפעילות בקמפוס, כשההנחיות המתעדכנות של משרד הבריאות והמועצה להשכלה גבוהה יכוונו את צעדינו. נדאג לשמור על הבריאות של כל באי המכללה, נקפיד על הרמה האקדמית, וגם נפעל להעמיק את תחושת הַשְׁלוֹמוּת, השגשוג והרווחה שלנו, כפרטים וכקהילה.

ההתנסות הנוכחית שלנו אינה של "הוראה ולמידה מרחוק" גרידא, אלא פעילות אקדמית בתנאים של מגפה מתמשכת, המלווה אותנו כבר מעל שנה וחצי, וחיינו עלולים להיות מושפעים ממנה גם בשנים הבאות. לפעילות בתנאי חירום מתמשך יכולות להיות השלכות לגבי הַפְּנִיּוּת שלנו להוראה וללמידה, לקשרי הגומלין שאנחנו יוצרים ומטפחים עם הזולת ולתחושה האישית של כל אחד מאִתָּנוּ לגבי הצמיחה והנינוחות בחיינו. כחברים בקהילת מכללת קיי, נמשיך לדאוג זה לזו,  לגלות אחריות הדדית ואיכפתיות ונרתם יחד להצלחתה של שנת לימודים נוספת בתנאי חירום. עם קצת סבלנות, גם הקשר המתמשך של פנים אל פנים עוד יגיע.

 

אני מודה לכולכם ולכולכן על הנכונות לתרום בחשיבה ובעשייה, על השותפות במסגרות המקצועיות השונות ועל התקווה המשותפת, שעוד נכונו לנו ימים טובים מאלה. תודות גם לחברי הדירקטוריון ולחברי המועצה האקדמית העליונה על תמיכתם המתמשכת לפיתוח המכללה.

 

הנכם מוזמנים ליום הסגל לפתיחת שנת הלימודים תשפ"ב. הוא יתקיים מרחוק ויעסוק ב"חדשנות עם הפנים קדימה וגם התבוננות אחורה". במסגרתו נתוודע לגישתו של הפסיכולוג האמריקאי רון פרידמן על "הנדסה לאחור" (Reverse Engineering) ותרומתה לעשייה פורצת דרך, נעסוק בהשלכות הגישה לחדשנות בהוראה, נחשף לפעילות הסגל האקדמי, נתבונן מחדש בפדגוגיות האישיות שלנו, ואף נתרווח עם הפוגה אומנותית.

יום הסגל יתקיים מחר, יום שני ה-4 באוקטובר, 2021, בין השעות 13:00-9:00.

אני מאחלת לכולכם שנת הוראה ולמידה מעשירה, שנה שבה תחוו צמיחה אישית ומקצועית.

בריאות איתנה לכם ולכל יקיריכם,

 

 

 

חתימה לאה קוזמינסקי

פרופ' לאה קוזמינסקי
נשיאת המכללה

לשיחה עם יועץ, השאר פרטיך וניצור קשר בהקדם
דילוג לתוכן