המרכז האזורי הבין תחומי להורים משפחה וקהילה

התוכנית המשולבת להנחיית הורים

בואו ללמוד מקצוע משנה חיים, להגשים חלום ולהפוך כישרון למקצוע מבוקש!

• תוכנית לימודים חד שנתית, מעמיקה ומגוונת הכוללת תיאוריות וכלים בעבודה עם הורים
• על פי מתווה משרד החינוך, אגף השירות הפסיכולוגי הייעוצי (שפ"י)
• מוכר לגמול השתלמות משרד החינוך (60 שעות)

• עבודה קבוצתית בקמפוס המכללה:
תאריך פתיחה: יום שני, 4.11.24, ג' בחשוון תשפ”ה
סמסטר א' – ביום שני משעה 8:30 עד 15:30
סמסטר ב' – סיום שני משעה 8:30 עד 12:00

• עבודה פרטנית:
תאריך פתיחה – יום חמישי, 7.11.24, ו' בחשוון תשפ”ה
יום חמישי משעה 15:30 עד 20:30 | מרבית המפגשים יערכו בזום

מרצים מובילים בתחומם | אוירה משפחתית | וותק של 20 שנה | עזרה והכוונה בתעסוקה

לקבלת מידע נוסף ויצירת קשר, השאירו לנו את פרטיכם בטופס:

למה כדאי ללמוד הדרכת הורים?

להיות הורה במאה ה-21 זו משימה מורכבת ובעלת חשיבות עליונה. החוויה ההורית, כפי שהורים רבים מכירים, היא חוויה עוצמתית ומורכבת לטוב ולרע.
התפקיד ההורי מזמין רגעים חיוביים רבים של אושר עילאי, סיפוק, שמחה והתרגשות, אך לצד אלו קיימים גם רגעי התמודדות המלווים בתחושות קשות של תסכול ומצוקה, לעיתים אובדן דרך ותשישות.

מציאות אוניברסלית זו והחשיבות של רכישת ידע, מיומנויות ולמידה בתחום, הולידו את הרעיון ואת הצורך להקים בית עבור הורים ואנשי מקצוע, להסמיך אנשי מקצוע ולהנגיש את הידע המקצועי והעדכני לייעוץ ולהכוונה.

 

המרכז להורות, למשפחה ולקהילה במכללת קיי, הוא מקום ללמידה, לתמיכה ולהעצמה, שכן הכול מתחיל בבית והורות מיטבית היא הבסיס המרכזי לבריאות נפשנו, שלנו ושל הדור הבא.

ברבות השנים פותחו על ידנו תוכניות לימודים להנחיית קבוצות הורים ולהדרכת הורים פרטנית, הנשענות על רוח הגישה ההומניסטית המאמינה באדם וביכולותיו.

בתוכניות אלו מלמדים מיטב המומחים המובילים בתחום, במגוון קורסים, באווירה משפחתית וליווי אישי, כאשר בסיום הלימודים מוענקת לבוגרים תעודת מקצוע משותפת למשרד החינוך ולמכללת קיי כמנחה הורים מוסמך (קבוצתי+פרטני)

 

למה כדאי ללמוד הנחיית הורים במרכז שלנו?

 

המרכז להורות, למשפחה ולקהילה במכללה האקדמית לחינוך ע”ש קיי בבאר-שבע, מכשיר מנחי הורים (קבוצתי+פרטני) מזה עשרים שנה: כעשרים מחזורים ומאות משתתפים מכל רחבי הארץ,  נהנים מחוויית למידה בנושא הכי חשוב והכי משפיע בעולם, ומחוללים שינויים מרחיקי לכת בחייהם המקצועיים והאישיים!

 

מטרות התוכנית:

  1. פיתוח וחיזוק המודעות של משתתפי התוכנית לחשיבות התפקיד ההורי.
  2. למידת תיאוריות וכלים מתאימים להתמודדות מיטיבה עם ילדים בגילאים שונים ובמערך המשפחתי כולו.
  3. פיתוח מנהיגות קהילתית: פיתוח והעצמה של כוח אדם המסוגל לחזק מודעות הורית, לתמוך ולסייע בתפקוד הורי יעיל ומיטיב.
  4. למידת כלים, ומיומנויות הנחייה של עבודה קבוצתית ופרטנית עם הורים.

 

מבנה התוכנית:

הנחיית קבוצות הורים:
סדנת הורות – ד"ר רותי פרנקל, 30 שעות
טיפול באמנות – ד"ר טל שוורץ, 30 שעות
זוגיות והורות – פרופ' ורד סלונים נבו, 60 שעות
תיאוריה ויישום בהנחיית הורים – גב' נורית כוכבי, 60 שעות.
הלימודים יתקיימו בימי ב במכללת קיי. תכנית יום.

הנחיית הורים פרטנית:
תפקידם של הורים ותפקידו של מנחה – מר דני עמית, 60 שעות.
גישות ותיאוריות בהנחיית הורים פרטנית – ד"ר רוני גז לנגרמן, 60 שעות.
פרקטיקום פרטני – גב' הדס לוי, 60 שעות משולבות בהדרכה פרטנית.
מרבית הלימודים יתקיימו בזום בימי חמישי אחר הצוהריים.

 

לצפייה בקובץ תוכנית הלימודים לחצו כאן

לפרטים נוספים:

  • גב' נורית כוכבי, ראש המרכז להורות ומשפחה, 077-8053321
  • ד"ר רוני גז לנגרמן, רכזת אקדמית, תוכנית הנחיית קבוצות הורים, 077-8049409

Horutkaye@kaye.ac.il

 

רשמים והמלצות:

"נורית יקרה, רוצה להודות לך על הבחירה בקורס הנחיה פרטנית להורים: אני נהנית מכל רגע, לומדת ומעשירה את עצמי ובכך את סביבתי בכלים שנלמדים ומתורגלים בכל שבוע! הקורס הטמיע חידודים ואף שינויים הן בביתי ובטח בעבודה בהדרכת הצוותים ובהתנהגויות בגנים. תודה על הדרך ובטוחה שמחכה לנו דרך לא פחות משמעותית במחצית השניה, שמחה על הבחירה בכם, ממש כ"כ הרבה כלים – בבית, ובעבודה בהדרכת הצוות שלי – זה פשוט קסם!"
עדי קורח

 

"היה לנו הכבוד והעונג ללמוד מכל אחת ואחת מכן! ניסיונכן והידע הרב הועבר אלינו במקצועיות, בסבלנות ובנועם. אז בשמי ובשם חבריי ללימודי הערב, אני מבקשת לומר תודה למרצות היקרות ולעומדת בראשן נורית… ידעתן להסתגל והפחתן בנו תקווה בכל שבוע מחדש שאנחנו מסוגלים ויכולים ונעשה זאת! אני מאמינה שהבחירה לעסוק בתחום הזה מגיעה בעיקר ממקום שמבקש לראות ילדים גדלים במשפחות מכילות יותר, תומכות יותר, כאלו שיגרמו לילדים שלנו להפוך לאנשים אהובים, חיוניים, עצמאיים ואחראיים, בעולם טוב יותר"
טלי וקנין

 

"יש כאן הרגשהשל בית חם ומשפחה, המרצות מקצועיות וסבלניות, הלימודים מרתקים ומספקים כלים ומיומנויות לחיים האישיים שלנו, כהורים וכמנחות הורים. תמיד יש הרגשה של ביחד ויש למי לפנות עם כל קושי או שאלה. אני ממליצה בחום על התכנית".
נועה כראדי

 

"מעבר למקצועיותו של הצוות, הצוות כאן על מנת לעזור בכל בעיה ו/או שאלה שמתעוררת מרגישה שהמרכז פתח לי עולמות חדשים ומופלאים, ממליצה בחום".
אורית רייס

 

"אני נהנית מהלימודים מכל רגע ורגע, מומלץ ביותר כל הטוב הזה"
טלי בלומנפלד

 

"נורית היקרה, רציתי להודות על שנה מיוחדת ונפלאה. אני זוכרת את שיחת הטלפון הראשונה שלנו, בה התקשרתי להתעניין ולברר לגבי תוכנית ההכשרה בהנחיית הורים פרטנית. מהרגע הראשון זכיתי למענה אנושי, חמים ולבבי. היית זמינה תמיד לכל שאלה, תהיה, התלבטות או בקשה. תמיד במאור פנים וסבלנות רבה.
על אף שנת הקורונה והאילוצים הרבים בה, הלימודים עברו על הצד הטוב ביותר עם אפס תקלות, הרגשנו את החום האנושי של צוות ההכשרה גם מעבר למסכי הזום. התכנים הועברו במקצועיות רבה עם חשיבה עד לפרטים הקטנים. לאורך כל השנה היה קו פתוח עם מנחי התוכנית ואפשרות להתייעץ גם מעבר לשעות הלימודים. השילוב של מנחי התוכנית פתח בפנינו עולם עשיר של ידע והסתכלות רחבה על עולם ההורות וההדרכה ובכלל… נשארנו עם טעם של עוד, עם תשוקה ורצון להמשיך להתקדם ולהתפתח. ממליצה בחום לכל איש חינוך/טיפול המעוניין להתמקצע בצורה הטובה ביותר ולקבל כלים פרקטיים לעבודה מעשית. מודה מקרב לב!!!"
נועה פנייה


"צוות אנשי מקצוע מהשורה הראשונה – כל אחת ואחד מומחים בתחומם!
הצוות ליווה אותנו לאורך כל הדרך, שיתף בידע הרב, בניסיון החיים, איתגר אותנו, דרש מאיתנו, צחק איתנו, בכה איתנו, נגע בכולנו. תמיד הרגשנו שאנחנו לא לבד. מכללת קיי היא בית. המרכז להורות ומשפחה זאת משפחה. נורית כוכבי היא האמא של כולנו. נורית יקרה, ניכר כי המרכז להורות ומשפחה הוא הרבה יותר ממקום עבודה עבורך. את רואה בעבודתך שליחות אמיתית. האכפתיות, ההשקעה, המסירות, האהבה, ראויים לציון והערכה רבה. אני מודה לך מאד בשם כולנו. בהצלחה לכולנו בהמשך המסע – איזה כיף וזכות גדולה".
אפרת שחר

אודות המרכז:

המרכז להורות ומשפחה במכללת קיי, נוסד בשנת 2000, מטרתו לסייע לתפקוד מיטבי של המשפחה למען חוסנה ואיכותה של הסביבה האנושית והחברתית שלנו. מטרה נוספת – לתת מענה מקצועי לצרכים של גופים מגוונים הפועלים בקהילה בתחום הורות ומשפחה.

ברבות השנים פותחו על ידנו תוכניות לימודים לפיתוח כוח אדם מקצועי בתחום הורות ומשפחה. השתלמויות מיוחדות המותאמות לאנשי מקצוע בקשרי עבודה עם ילדים והוריהם הנשענות על רוח הגישה ההומאניסטית המאמינה באדם וביכולותיו.

עד היום הוכשרו שלושה עשר מחזורים ובהם עשרות משתתפים מכל רחבי הנגב וממרכז הארץ אשר נהנו מלמידה בנושא משמעותי וחשוב זה. עם הזמן וככל שפעילות המרכז התרחבה, נוספו למעגל הלומדים אוכלוסיות שונות.

במרכז מתקיימים גם ימי עיון, הרצאות, השתלמויות וסדנאות לקהילת ההורים בזכות מסורת של שיתופי פעולה רבי שנים עם גופים ציבוריים בסביבתנו.

דילוג לתוכן