חינוך בלתי פורמלי

ראש התמחות קידום נוער: עבודה עם נוער בסיכון (חב"פ)

מחפש אתגר אמיתי ומספק בעבודה עם נוער?

מקומך בהתמחות
קידום נוער: עבודה עם נוער בסיכון (חב"פ)
במכללה האקדמית ע"ש קיי בבאר שבע

לקראת מה מכשירים?

הלימודים בהתמחות קידום נוער: עבודה עם נוער בסיכון (חב"פ) נועדו להכשיר את הבוגרים לקראת השתלבותם כאנשי מקצוע מובילים במוסדות חינוך ובארגונים מגוונים העוסקים בקידום נוער בסיכון, ובחינוך חברתי-ערכי במערכת החינוך . מגוון אפשרויות התעסוקה של בוגרי התמחות קידום נוער: עבודה עם נוער בסיכון (חב"פ) נפרש מריכוז חינוך חברתי בבתי ספר ועד לעבודה בארגונים בקהילה,למשל: מרכזים קהילתיים, מחלקות נוער, תרבות וספורט ברשויות המקומיות, פרויקטים שונים הפועלים עם נוער המצוי בנשירה סמויה או במנותקות ממסגרות חינוכיות [קידום נוער] ועוד. בוגרי חינוך בלתי פורמלי עוסקים בעבודה ברמת הפרט, בחזקת "כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו", וברמת הקבוצה והקהילה, כמובילי שינוי חברתי.
לימודי ההתמחות קידום נוער: עבודה עם נוער בסיכון (חב"פ) במכללת קיי מקנים את הידע התיאורטי והמעשי לעבודה עם נוער בנשירה סמויה וגלויה, ועם נוער משוטט ומנותק.

באלו תעודות מקצועיות זוכים בוגרי קידום נוער: עבודה עם נוער בסיכון?

הסטודנטים בהתמחות קידום נוער: עבודה עם נוער בסיכון (חב"פ) לומדים במשך שלוש שנים במכללה ומשלימים שנה נוספת של סטאז' בעבודה בשטח בשכר. בוגרי התמחות חינוך בלתי פורמלי זכאים לשלוש תעודות עם סיום לימודיהם בהתמחות:

 • תעודה מקצועית של עובד חינוך – התעודה מאפשרת לבוגרים לעבוד בתחום חינוך בלתי פורמלי בכלל ובמוסדות ובארגונים לקידום נוער בסיכון בפרט. החל משנת תשע"א אין כל אפשרות לעבוד במוסדות ובארגונים אלו ללא תעודה מקצועית מתאימה.
  מכללת קיי היא המוסד האקדמי היחיד שמעניק תעודה זו באזור הדרום. התעודה מקנה גמול השתלמות של 4.5% .
 • תואר ראשון בחינוך ( B.Ed) – התואר מקנה אפשרות להמשיך לתארים מתקדמים בחינוך.

מה לומדים במסגרת התמחות קידום נוער: עבודה עם נוער בסיכון (חב"פ)?

הלימודים בהתמחות קידום נוער: עבודה עם נוער בסיכון (חב"פ) כוללים:

 1. לימודים תיאורטיים עיוניים בתחומים שונים, למשל: מבוא לקרימינולוגיה, הגירה ופשיעה, תרבויות נוער, מתודות וכלים ייחודיים לחינוך בלתי פורמלי, שיטות התערבות בעבודה עם נוער, חינוך לערכים ועוד
 2. היכרות ישירה עם השדה :  מסגרות של חינוך חברתי בבתי ספר ומוסדות וארגונים שונים של חינוך בלתי פורמלי
 3. התנסות במסגרות הפועלות עם בני נוער מנותקים ולמענם בתוך המערכת הבית ספרית ומחוצה לה במסגרת ארגוני חינוך בלתי פורמלי
  הסטודנטים לומדים במהלך ההכשרה והסטאז' במסגרת ההתמחות קידום נוער: עבודה עם נוער בסיכון (חב"פ) ליזום, לתכנן ולהפעיל תוכניות חינוכיות אישיות וקבוצתיות, לפתח ולקיים דיאלוג עם קהל היעד ולהשתמש במגוון רחב של כלים ודרכי הנחיה לקידום ולשילוב נוער בסיכון.

יועץ להתמחות קידום נוער: עבודה עם נוער בסיכון (חב"פ) ד"ר ארנון אדלשטיין

 • המכללה שומרת לעצמה את הזכות לערוך שינויים
 • מספר המקומות מוגבל
 • הרישום להתמחות הנו על בסיס מקום פנוי
 • פתיחת ההתמחות מותנית במספר הנרשמים
לשיחה עם יועץ, השאר פרטיך וניצור קשר בהקדם
דילוג לתוכן