לשון עברית

ראשת ההתמחות בלשון העברית

שנת לימודים ראשונה חינם + 5,800 ש"ח מענק מותנה ממשרד החינוך + עד 10,000 ש"ח מלגת מפעל הפיס כל שנה!!!

בנוסף:

"הלשון היא מאושיות התרבות של כל עם, מלווה אותו לאורך ההיסטוריה והיא מרכיב חשוב בזהותו הלאומית… הלשון העברית הייתה לכור ההיתוך של הלאום בישראל"
(פרופ' יעקב בן-טולילה בתוך: "אתרוג" כתב-עת לענייני חינוך, יהדות וחברה, דצמבר 2008)

 

רציונל ההתמחות בלשון העברית

צוות המרצים בהתמחות בלשון העברית רואה את הלשון כלי להבעת החשיבה, להעברת התרבות ואמצעי לתקשורת בתוך הקשרים נסיבתיים: לימודיים-הוראתיים, חברתיים-מנהיגותיים ותרבותיים.

כמו כן, הוא רואה בעברית כלי עבודתו של המורה (והמרצה) בכל תחום דעת בישראל, ולכן היא חייבת להיות רהוטה ותקינה (בכתב ובע"פ) ולהוות מודל לחיקוי עבור תלמידיו.

ההתמחות בלשון העברית מכשירה את תלמידיה לתפקד כאנשי חינוך, הממשיכים את תפקידם של מוריהם בהידוק הזיקה בין העם למורשתו: לשונו ותרבותו.

הסטודנטים יוכשרו כאנשי חינוך בעלי יכולת אוריינית לשונית תוך חשיפתם למחקרים עדכניים בתחום הלשון. ההתמחות בלשון העברית מקנה לתלמידיה ידע לשוני, מודעות לשונית ומטא-לשונית, שבעזרתם יוכלו להתבונן בשפה ולפתח חשיבה רפלקטיבית על התנהגותם הלשונית שלהם ושל תלמידיהם. ההתמחות בלשון העברית מקנה לתלמידיה יכולת להשתמש בשפה בכתיבה ובדיבור בהתאמה למשלבים הנדרשים בהתאם לנסיבות.
הכשירות הלשונית, הנרכשת במהלך הלימודים בהתמחות בלשון העברית, תסייע לסטודנטים ליישם את ידע הלשון בקהילות שיח שונות, שבהן הם פועלים ועתידים לפעול.

 

 

*בהתאם לתקנון

  • המכללה שומרת לעצמה את הזכות לערוך שינויים
  • מספר המקומות מוגבל
  • הרישום להתמחות – על בסיס מקום פנוי
  • פתיחת ההתמחות מותנית במספר הנרשמים
לשיחה עם יועץ, השאר פרטיך וניצור קשר בהקדם
דילוג לתוכן