משאבי צמיחה – היחידה לכניסה להוראה

אודות היחידה

"משאבי צמיחה" היחידה לכניסה להוראה עוסקת בתמיכה ובליווי של גננות ושל מורים חדשים בשנות הכניסה להוראה. בשנת ההתמחות (סטאז'), בשנה הראשונה ובשנה השנייה בהוראה. כמו כן, היחידה מכשירה מורים חונכים ומלווים, במסגרת של קורסים ייחודיים. היחידה מעניקה בכל שנה שירות לכ-1500 גננות ומורים, הנמצאים בתחילת דרכם בהוראה ומשמשת בית גם לכ-500 מורים חונכים ומלווים במסגרת של קורסי הכשרה במסגרות חניכה וליווי בפועל.

היחידה הוקמה בשנת תשע"ב ופועלת בשיתוף פעולה עם בית הספר להכשרה ועם בית הספר להתפתחות מקצועית, במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי. היחידה מבוססת על תפיסת רצף של פיתוח מקצועי ומתן מענה לצרכים הייחודים של המורים בתחילת דרכם בהוראה.
החזון שלנו הינו לתרום לגיבוש זהות של מורה אוטונומי, המאופיין בהכוונה עצמית, פרואקטיביות, יוזמה ויצירתיות, מורה בעל נטייה ויכולת להתבונן בכוחותיו ובמשאביו ולהתבסס עליהם בעבודתו. אנו משלבים בעבודתנו מספר גישות חינוכיות ותיאורטיות עדכניות וכלים ייחודיים ביניהן: תיאורית ההכוונה העצמית, הפסיכולוגיה החיובית, למידה מהצלחות וחקר מוקיר (באמצעים נרטיביים), תהליכי אקספלורציה והתפתחות קריירה, ייצוג עצמי ומחקר פעולה.

בנוסף לקורסים שמתקיימים במכללה, היחידה פועלת בשיתוף פעולה עם צוותי החינוך בבתי ספר ברחבי הנגב, במסגרת של חממות בית ספריות ויישוביות, בישובים: אלקאסום, אשדוד, באר שבע, דימונה, חורה, כסייפה, לקייה, נווה מדבר, ערערה בנגב, קרית גת, רהט, שגב שלום ותל שבע.

בעלי תפקידים ביחידה:

ד"ר ענת קסלר – ראש היחידה לכניסה להוראה: anat.kessler@gmail.com

הווידה אלהואשלה – ראש התמחות בהוראה: huwaida.alatawna@gmail.com

תמר מילשטיין – רכזת השתלמויות גננות ומורים חדשים: tamarmilsh@gmail.com

רוני גז-לנגרמן – רכזת השתלמויות גננות ומורים חונכים: ronigez@gmail.com

מזכירות היחידה: כרמלה אוחיון ורינת כהן – בניין ראשי, קומה 4 חדר 409

טלפונים: 08-6402880 | 08-6402884 | מייל: Growth_Resource@Kaye.ac.il

לשיחה עם יועץ, השאר פרטיך וניצור קשר בהקדם
דילוג לתוכן